Mini meet results March 2017

Licensed to Dereham Otters Swimming Club
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 12/03/2017 09:18 PM
                      Otters Mini March 2017 - 11/03/2017                      
                                Dereham Otters                                 
                            October 2016 Mini Meet                             
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flannagan, Dakota          8 Dereham                30.28      25.41    6  
  2 Bulman, Anghelina          8 Dereham                33.06      28.99    5  
  3 Green, Beatrice            7 Dereham                30.47      30.54    4  
 
Event 1  Girls 9 Year Olds 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Summer, Megan              9 Dereham                27.72      22.31    6  
  2 Bradford, Darcey           9 Dereham                33.73      22.41    5  
  3 Easter, Connie             9 Dereham                29.36      26.57    4  
  4 Everitt, Alina             9 Dereham                   NT      33.30    2  
 
Event 1  Girls 10 Year Olds 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Passam, Amelie            10 Dereham                19.51      17.84    6  
  2 Walthew, Lillian          10 Dereham                20.45      18.86    5  
  3 Green, Isabella           10 Dereham                31.94      20.98    4  
  4 Allsebrook, Eve           10 Dereham                25.72      23.13    3  
  5 Malcolmson, Poppy         10 Dereham                26.75      23.28    2  
  6 Pitcher, Lucy             10 Dereham                24.89      23.77    1  
  7 Bertea, Sara              10 Dereham                30.72      25.21  
  8 Costello, Bethany         10 Dereham                32.05      27.31  
  9 Brandford, Isabelle       10 Dereham                   NT      30.15  
 10 McGuire, Aalyiah          10 Dereham                34.97      31.92  
 11 Scott, Ellie              10 Dereham                   NT      36.46  
 
Event 1  Girls 11 Year Olds 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 De Gouveia, Jasmim        11 Dereham                25.31      19.88    6  
  2 Topping, Edie             11 Dereham                   NT      21.96    5  
  3 Syrad, Brenna             11 Dereham                23.01      22.96    4  
  4 Handel, Ella              11 Dereham                24.42      23.51    3  
 
Event 1  Girls 12 Year Olds 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Staples, Leah             12 Dereham                23.24      19.31    6  
  2 Zhao, Katherine           12 Dereham                20.95      21.35    5  
 
Event 1  Girls 13 & Over 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baker, Niamh              13 Dereham                22.17      17.43    6  
 
Event 2  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stark, Harry               8 Dereham                38.79      25.78    6  
 
Event 2  Boys 9 Year Olds 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Milton, Milo               9 Dereham                22.36      21.21    6  
  2 Walker, Riley              9 Dereham                   NT      24.53    5  
  3 Williams, Ethan            9 Dereham                   NT      25.35    4  
  4 Tattersall, Jack           9 Dereham                29.13      30.06    3  
 -- Cole, Ethan                9 Dereham                23.25         DQ  
 
Event 2  Boys 10 Year Olds 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Park-Silva, Oliver        10 Dereham                   NT      21.74    6  
 
Event 2  Boys 11 Year Olds 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rose, Lucas               11 Dereham                19.65      18.73    6  
  2 Riglar, Benjamin          11 Dereham                18.47      18.81    5  
 
Event 2  Boys 12 Year Olds 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Woodhouse, Jed            12 Dereham                27.39      24.30    6  
 
Event 3  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flannagan, Dakota          8 Dereham                25.10      24.46    6  
  2 Bulman, Anghelina          8 Dereham                26.79      25.68    5  
  3 Green, Beatrice            7 Dereham                27.80      26.37    4  
  4 Lawton, Eva                7 Dereham                   NT      29.51    3  
 
Event 3  Girls 9 Year Olds 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Summer, Megan              9 Dereham                21.40      21.96    6  
  2 Bradford, Darcey           9 Dereham                25.25      22.70    5  
  3 Long, Sienna               9 Dereham                26.18      24.30    4  
  4 Charlton, Olivia           9 Dereham                   NT      25.07    3  
  5 Levy, Jamela               9 Dereham                27.96      26.03    2  
  6 Skipper, Megan             9 Dereham                26.49      26.16    1  
  7 Easter, Connie             9 Dereham                27.86      26.17  
  8 Everitt, Alina             9 Dereham                28.35      28.25  
 
Event 3  Girls 10 Year Olds 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Passam, Amelie            10 Dereham                20.91      20.72    6  
  2 Malcolmson, Poppy         10 Dereham                22.20      21.35    5  
  3 Green, Isabella           10 Dereham                25.82      21.77    4  
  4 Walthew, Lillian          10 Dereham                23.83      22.52    3  
  5 Allsebrook, Eve           10 Dereham                22.90      22.89    2  
  6 Bertea, Sara              10 Dereham                24.27      23.96    1  
  7 Scott, Ellie              10 Dereham                   NT      24.15  
  8 Pitcher, Lucy             10 Dereham                28.70      24.21  
  9 Keeble, Jessica           10 Dereham                27.76      24.44  
 10 Costello, Bethany         10 Dereham                27.73      24.58  
 11 Denton, Harriet           10 Dereham                   NT      25.19  
 12 Brandford, Isabelle       10 Dereham                26.40      25.45  
 13 Gorton, Evie              10 Dereham                   NT      26.13  
 14 McGuire, Aalyiah          10 Dereham                27.24      26.77  
 
Event 3  Girls 11 Year Olds 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 De Gouveia, Jasmim        11 Dereham                22.42      20.37    6  
  2 Topping, Edie             11 Dereham                23.44      22.63    5  
  3 Syrad, Brenna             11 Dereham                23.62      23.64    4  
  4 Mills, Jess               11 Dereham                28.52      24.02    3  
  5 Pennells, Molly           11 Dereham                27.11      26.27    2  
 
Event 3  Girls 12 Year Olds 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Staples, Leah             12 Dereham                23.50      21.76    6  
  2 Needs, Ruby               12 Dereham                   NT      22.06    5  
 
Event 3  Girls 13 & Over 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baker, Niamh              13 Dereham                21.24      18.87    6  
 
Event 4  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stark, Harry               8 Dereham                23.98      24.13    6  
  2 Futter, Aiden              8 Dereham                27.50      25.53    5  
 
Event 4  Boys 9 Year Olds 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Milton, Milo               9 Dereham                22.46      21.62    6  
  2 Cole, Ethan                9 Dereham                24.22      23.09    5  
  3 Walker, Riley              9 Dereham                24.98      24.09    4  
  4 Tattersall, Jack           9 Dereham                26.03      25.60    3  
 
Event 4  Boys 10 Year Olds 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Curl, Lewis               10 Dereham                24.93      23.65    6  
  2 Lawton, Luca              10 Dereham                   NT      24.26    5  
 
Event 4  Boys 11 Year Olds 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Riglar, Benjamin          11 Dereham                20.71      18.85    6  
  2 Rose, Lucas               11 Dereham                23.85      21.08    5  
 
Event 4  Boys 12 Year Olds 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Woodhouse, Jed            12 Dereham                   NT      24.51    6  
 
Event 5  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Green, Beatrice            7 Dereham                28.05      27.11    6  
  2 Flannagan, Dakota          8 Dereham                33.47      29.05    5  
  3 Bulman, Anghelina          8 Dereham                32.24      30.35    4  
 -- Lawton, Eva                7 Dereham                   NT         DQ  
 -- Clipsham, Brooke           7 Dereham                34.92         DQ  
 
Event 5  Girls 9 Year Olds 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bradford, Darcey           9 Dereham                33.14      28.71    6  
  2 Summer, Megan              9 Dereham                31.70      28.91    5  
  3 Skipper, Megan             9 Dereham                32.21      30.62    4  
  4 Levy, Jamela               9 Dereham                30.88      30.78    3  
  5 Charlton, Olivia           9 Dereham                   NT      30.85    2  
  6 Easter, Connie             9 Dereham                35.97      33.05    1  
  7 Long, Sienna               9 Dereham                   NT      33.26  
 -- Everitt, Alina             9 Dereham                   NT         DQ  
 
Event 5  Girls 10 Year Olds 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Green, Isabella           10 Dereham                25.46      21.75    6  
  2 Walthew, Lillian          10 Dereham                26.92      25.42    5  
  3 Passam, Amelie            10 Dereham                26.79      25.90    4  
  4 Clements, Alysha          10 Dereham                   NT      27.05    3  
  5 Allsebrook, Eve           10 Dereham                30.75      27.10    2  
  6 Malcolmson, Poppy         10 Dereham                32.83      27.18    1  
  7 Scott, Ellie              10 Dereham                   NT      27.69  
  8 Bertea, Sara              10 Dereham                30.55      27.97  
  9 Costello, Bethany         10 Dereham                31.14      28.62  
 10 Pitcher, Lucy             10 Dereham                31.17      29.56  
 11 Denton, Harriet           10 Dereham                   NT      31.07  
 12 McGuire, Aalyiah          10 Dereham                33.55      32.81  
 13 Keeble, Jessica           10 Dereham                32.88      32.92  
 14 Brandford, Isabelle       10 Dereham                41.10      36.11  
 
Event 5  Girls 11 Year Olds 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Handel, Ella              11 Dereham                24.78      24.04    6  
  2 De Gouveia, Jasmim        11 Dereham                   NT      25.43    5  
  3 Topping, Edie             11 Dereham                30.03      25.68    4  
  4 Pennells, Molly           11 Dereham                   NT      27.17    3  
  5 Syrad, Brenna             11 Dereham                29.22      29.59    2  
  6 Mills, Jess               11 Dereham                31.69      30.00    1  
 
Event 5  Girls 12 Year Olds 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Staples, Leah             12 Dereham                27.56      22.91    6  
  2 Zhao, Katherine           12 Dereham                26.72      25.74    5  
  3 Needs, Ruby               12 Dereham                   NT      26.10    4  
 
Event 5  Girls 13 & Over 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baker, Niamh              13 Dereham                28.21      22.18    6  
 
Event 6  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stark, Harry               8 Dereham                32.37      28.54    6  
  2 Futter, Aiden              8 Dereham                   NT      31.86    5  
 
Event 6  Boys 9 Year Olds 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cole, Ethan                9 Dereham                26.22      26.57    6  
  2 Milton, Milo               9 Dereham                28.54      26.94    5  
  3 Walker, Riley              9 Dereham                34.08      28.81    4  
  4 Tattersall, Jack           9 Dereham                31.34      29.27    3  
 
Event 6  Boys 10 Year Olds 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Curl, Lewis               10 Dereham                28.52      26.38    6  
  2 Lawton, Luca              10 Dereham                   NT      28.45    5  
 -- Ellis, Thomas             10 Dereham                   NT         DQ  
 
Event 6  Boys 11 Year Olds 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Riglar, Benjamin          11 Dereham                22.67      21.13    6  
  2 Rose, Lucas               11 Dereham                25.98      25.80    5  
 
Event 6  Boys 12 Year Olds 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Woodhouse, Jed            12 Dereham                26.99      25.79    6  
 
Event 7  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flannagan, Dakota          8 Dereham                22.15      19.82    6  
  2 Green, Beatrice            7 Dereham                25.00      22.74    5  
  3 Bulman, Anghelina          8 Dereham                23.67      23.98    4  
  4 Clipsham, Brooke           7 Dereham                24.99      24.42    3  
  5 Lawton, Eva                7 Dereham                   NT      29.93    2  
 
Event 7  Girls 9 Year Olds 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Summer, Megan              9 Dereham                19.99      18.79    6  
  2 Easter, Connie             9 Dereham                21.09      19.84    5  
  3 Bradford, Darcey           9 Dereham                20.92      20.00    4  
  4 Long, Sienna               9 Dereham                23.72      20.84    3  
  5 Charlton, Olivia           9 Dereham                   NT      21.74    2  
  6 Skipper, Megan             9 Dereham                22.48      21.87    1  
  7 Levy, Jamela               9 Dereham                24.26      23.61  
  8 Everitt, Alina             9 Dereham                   NT      24.13  
 
Event 7  Girls 10 Year Olds 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Passam, Amelie            10 Dereham                17.96      17.55    6  
  2 Walthew, Lillian          10 Dereham                19.48      18.39    5  
  3 Fowler, Keiana            10 Dereham                21.19      19.32    4  
  4 Malcolmson, Poppy         10 Dereham                21.53      19.98    3  
  5 Pitcher, Lucy             10 Dereham                23.86      21.17    2  
  6 Scott, Ellie              10 Dereham                   NT      21.40    1  
  7 Bertea, Sara              10 Dereham                22.73      21.42  
  8 Clements, Alysha          10 Dereham                   NT      21.66  
  9 Allsebrook, Eve           10 Dereham                21.28      21.74  
 10 Costello, Bethany         10 Dereham                25.86      21.93  
 11 McGuire, Aalyiah          10 Dereham                26.69      23.73  
 12 Brandford, Isabelle       10 Dereham                25.15      23.91  
 13 Denton, Harriet           10 Dereham                   NT      24.80  
 
Event 7  Girls 11 Year Olds 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 De Gouveia, Jasmim        11 Dereham                18.98      18.43    6  
  2 Handel, Ella              11 Dereham                19.52      18.86    5  
  3 Syrad, Brenna             11 Dereham                18.15      19.00    4  
  4 Topping, Edie             11 Dereham                19.69      19.34    3  
  5 Mills, Jess               11 Dereham                22.15      21.64    2  
  6 Pennells, Molly           11 Dereham                22.50      23.73    1  
 
Event 7  Girls 12 Year Olds 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Staples, Leah             12 Dereham                20.25      18.04    6  
  2 Zhao, Katherine           12 Dereham                19.31      18.65    5  
  3 Needs, Ruby               12 Dereham                   NT      20.48    4  
 
Event 7  Girls 13 & Over 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baker, Niamh              13 Dereham                15.86      15.44    6  
 
Event 8  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stark, Harry               8 Dereham                21.98      20.36    6  
  2 Futter, Aiden              8 Dereham                24.49      22.70    5  
 
Event 8  Boys 9 Year Olds 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Milton, Milo               9 Dereham                19.65      18.46    6  
  2 Walker, Riley              9 Dereham                21.88      19.56    5  
  3 Williams, Ethan            9 Dereham                   NT      19.94    4  
  4 Cole, Ethan                9 Dereham                19.99      19.99    3  
  5 Tattersall, Jack           9 Dereham                22.28      21.57    2  
 
Event 8  Boys 10 Year Olds 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellis, Thomas             10 Dereham                   NT      20.09    6  
  2 Curl, Lewis               10 Dereham                21.39      20.28    5  
  3 Lawton, Luca              10 Dereham                   NT      20.62    4  
 
Event 8  Boys 11 Year Olds 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Riglar, Benjamin          11 Dereham                15.88      15.83    6  
  2 Rose, Lucas               11 Dereham                17.46      17.22    5  
 
Event 8  Boys 12 Year Olds 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Woodhouse, Jed            12 Dereham                19.96      19.54    6  
 
Event 9  Girls 8 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bulman, Anghelina          8 Dereham                   NT    1:58.77    6  
  2 Flannagan, Dakota          8 Dereham              2:09.83    1:59.75    5  
  3 Green, Beatrice            7 Dereham              2:10.31    2:06.42    4  
  4 Clipsham, Brooke           7 Dereham                   NT    2:09.87    3  
 
Event 9  Girls 9 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Summer, Megan              9 Dereham              1:58.71    1:53.23    6  
  2 Bradford, Darcey           9 Dereham                   NT    1:57.63    5  
 
Event 9  Girls 10 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Green, Isabella           10 Dereham              1:36.79    1:35.91    6  
  2 Passam, Amelie            10 Dereham              1:56.16    1:37.87    5  
  3 Walthew, Lillian          10 Dereham              1:45.34    1:39.89    4  
  4 Bertea, Sara              10 Dereham              2:01.84    1:51.62    3  
  5 Malcolmson, Poppy         10 Dereham              2:00.87    1:53.21    2  
  6 Pitcher, Lucy             10 Dereham              2:04.02    1:56.49    1  
  7 Allsebrook, Eve           10 Dereham                   NT    1:57.17  
  8 Costello, Bethany         10 Dereham              2:11.42    2:02.45  
  9 Brandford, Isabelle       10 Dereham              2:23.99    2:15.57  
 10 McGuire, Aalyiah          10 Dereham              2:22.10    2:24.40  
 -- Fowler, Keiana            10 Dereham                   NT         DQ  
 -- Scott, Ellie              10 Dereham              2:10.57         DQ  
 
Event 9  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Partridge, Chloe          11 Dereham                   NT    1:35.43    6  
  2 De Gouveia, Jasmim        11 Dereham              1:53.93    1:38.86    5  
  3 Handel, Ella              11 Dereham              1:53.22    1:48.64    4  
  4 Levy, Asha                11 Dereham              1:57.51    1:52.24    3  
  5 Syrad, Brenna             11 Dereham              2:01.46    1:54.12    2  
 
Event 9  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Staples, Leah             12 Dereham              1:34.96    1:34.17    6  
  2 Zhao, Katherine           12 Dereham              1:44.75    1:37.41    5  
 
Event 9  Girls 13 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baker, Niamh              13 Dereham              1:27.37    1:25.43    6  
  2 Bushby, Lizzie            13 Dereham              1:42.40    1:36.19    5  
 
Event 10  Boys 9 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Milton, Milo               9 Dereham              1:48.54    1:46.53    6  
  2 Walker, Riley              9 Dereham              2:07.14    1:54.29    5  
  3 Williams, Ethan            9 Dereham                   NT    1:56.14    4  
 -- Cole, Ethan                9 Dereham              1:57.70         DQ  
 -- Tattersall, Jack           9 Dereham                   NT         DQ  
 
Event 10  Boys 10 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Park-Silva, Oliver        10 Dereham              2:03.00    1:47.54    6  
  2 Curl, Lewis               10 Dereham                   NT    1:57.49    5  
 
Event 10  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Riglar, Benjamin          11 Dereham              1:28.77    1:29.51    6  
  2 Rose, Lucas               11 Dereham              1:37.79    1:35.02    5  
 
Event 10  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fennah, Cailean           12 Dereham              1:30.98    1:23.52    6  
  2 Woodhouse, Jed            12 Dereham              1:55.45    1:49.46    5  
 
Event 10  Boys 13 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Frith, Hector             13 Dereham              1:35.87    1:30.23    6  
 
Event 11  Girls 8 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flannagan, Dakota          8 Dereham              1:07.84      59.79    6  
 
Event 11  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Summer, Megan              9 Dereham                   NT      56.63    6  
  2 Everitt, Alina             9 Dereham                   NT    1:15.71    5  
 
Event 11  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Passam, Amelie            10 Dereham                47.01      43.43    6  
  2 Walthew, Lillian          10 Dereham                46.72      45.19    5  
  3 Green, Isabella           10 Dereham                47.99      45.46    4  
  4 Malcolmson, Poppy         10 Dereham                   NT      55.59    3  
  5 Gorton, Evie              10 Dereham                   NT      55.97    2  
  6 Fowler, Keiana            10 Dereham                   NT      56.02    1  
  7 Allsebrook, Eve           10 Dereham                56.40      58.92  
  8 Bertea, Sara              10 Dereham              1:01.66      59.56  
  9 Pitcher, Lucy             10 Dereham                58.82    1:00.81  
 10 Costello, Bethany         10 Dereham              1:10.35    1:08.62  
 -- Scott, Ellie              10 Dereham              1:26.31         DQ  
 
Event 11  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 De Gouveia, Jasmim        11 Dereham                58.54      46.06    6  
  2 Handel, Ella              11 Dereham                58.44      58.22    5  
  3 Levy, Asha                11 Dereham                58.41      58.30    4  
 
Event 11  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Staples, Leah             12 Dereham                42.88      42.51    6  
 
Event 11  Girls 13 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baker, Niamh              13 Dereham                40.04      38.39    6  
  2 Bushby, Lizzie            13 Dereham                50.65      48.62    5  
 
Event 12  Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Milton, Milo               9 Dereham                48.45      50.46    6  
  2 Tattersall, Jack           9 Dereham              1:05.69    1:17.84    5  
 -- Walker, Riley              9 Dereham              1:06.18         DQ  
 
Event 12  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rose, Lucas               11 Dereham                45.73      42.55    6  
  2 Riglar, Benjamin          11 Dereham                43.68      42.77    5  
 
Event 12  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fennah, Cailean           12 Dereham                38.90      36.44    6  
  2 Woodhouse, Jed            12 Dereham                59.58      54.85    5  
 
Event 12  Boys 13 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Frith, Hector             13 Dereham                47.63      44.00    6  
 
Event 13  Girls 8 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bulman, Anghelina          8 Dereham                56.79      53.11    6  
  2 Flannagan, Dakota          8 Dereham                57.37      56.52    5  
  3 Green, Beatrice            7 Dereham              1:00.43      58.39    4  
  4 Clipsham, Brooke           7 Dereham              1:04.62    1:01.17    3  
 
Event 13  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bradford, Darcey           9 Dereham                55.07      51.64    6  
  2 Easter, Connie             9 Dereham                   NT      57.55    5  
  3 Skipper, Megan             9 Dereham              1:00.90      59.28    4  
 -- Summer, Megan              9 Dereham                50.17         DQ  
 -- Long, Sienna               9 Dereham                   NT         DQ  
 
Event 13  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Malcolmson, Poppy         10 Dereham                49.06      44.66    6  
  2 Green, Isabella           10 Dereham                46.87      44.68    5  
  3 Passam, Amelie            10 Dereham                46.31      44.91    4  
  4 Walthew, Lillian          10 Dereham                50.67      48.46    3  
  5 Fowler, Keiana            10 Dereham                56.16      52.18    2  
  6 Pitcher, Lucy             10 Dereham                59.27      52.19    1  
  7 Scott, Ellie              10 Dereham                52.33      52.47  
  8 Allsebrook, Eve           10 Dereham                52.75      52.76  
  9 Bertea, Sara              10 Dereham                53.60      53.48  
 10 Stark, Amber              10 Dereham                53.08      55.48  
 11 Brandford, Isabelle       10 Dereham                59.59      55.73  
 12 Costello, Bethany         10 Dereham              1:00.78      56.64  
 13 McGuire, Aalyiah          10 Dereham                   NT    1:00.56  
 
Event 13  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 De Gouveia, Jasmim        11 Dereham                51.75      45.40    6  
  2 Partridge, Chloe          11 Dereham                   NT      46.03    5  
  3 Topping, Edie             11 Dereham                53.60      49.79    4  
  4 Syrad, Brenna             11 Dereham                53.99      51.45    3  
  5 Mills, Jess               11 Dereham                57.06      56.53    2  
 
Event 13  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Staples, Leah             12 Dereham                45.85      45.80    6  
 
Event 13  Girls 13 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baker, Niamh              13 Dereham                42.51      41.14    6  
 -- Bushby, Lizzie            13 Dereham                45.46         DQ  
 
Event 14  Boys 8 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stark, Harry               8 Dereham                55.73      50.07    6  
  2 Futter, Aiden              8 Dereham                58.69      54.86    5  
 
Event 14  Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Milton, Milo               9 Dereham                48.10      46.40    6  
  2 Walker, Riley              9 Dereham                55.03      51.25    5  
  3 Williams, Ethan            9 Dereham                   NT      53.47    4  
  4 Tattersall, Jack           9 Dereham                55.05      57.25    3  
 
Event 14  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Park-Silva, Oliver        10 Dereham                50.05      48.37    6  
  2 Curl, Lewis               10 Dereham                52.92      50.03    5  
  3 Lawton, Luca              10 Dereham                   NT      53.78    4  
 
Event 14  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Riglar, Benjamin          11 Dereham                41.85      41.82    6  
  2 Rose, Lucas               11 Dereham                48.40      44.97    5  
 
Event 14  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fennah, Cailean           12 Dereham                42.12      39.32    6  
  2 Woodhouse, Jed            12 Dereham                57.49      55.97    5  
 
Event 14  Boys 13 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Frith, Hector             13 Dereham                45.12      41.53    6  
 
Event 15  Girls 8 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Green, Beatrice            7 Dereham              1:01.69    1:00.21    6  
  2 Bulman, Anghelina          8 Dereham                57.70    1:02.25    5  
  3 Flannagan, Dakota          8 Dereham              1:04.47    1:05.90    4  
 
Event 15  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Summer, Megan              9 Dereham              1:08.30    1:03.77    6  
  2 Skipper, Megan             9 Dereham              1:10.75    1:06.84    5  
  3 Easter, Connie             9 Dereham              1:06.86    1:10.67    4  
  4 Everitt, Alina             9 Dereham                   NT    1:27.50    3  
 -- Bradford, Darcey           9 Dereham              1:09.77         DQ  
 
Event 15  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Green, Isabella           10 Dereham                49.51      49.09    6  
  2 Walthew, Lillian          10 Dereham                57.68      54.79    5  
  3 Clements, Alysha          10 Dereham                   NT      55.75    4  
  4 Bertea, Sara              10 Dereham              1:00.17    1:01.71    3  
  5 Malcolmson, Poppy         10 Dereham              1:00.07    1:02.06    2  
  6 Costello, Bethany         10 Dereham              1:05.05    1:02.07    1  
  7 Pitcher, Lucy             10 Dereham              1:00.68    1:02.71  
  8 Allsebrook, Eve           10 Dereham              1:01.68    1:02.81  
  9 Stark, Amber              10 Dereham              1:04.18    1:03.29  
 10 Gorton, Evie              10 Dereham                   NT    1:03.82  
 11 Scott, Ellie              10 Dereham                57.77    1:04.18  
 12 Fowler, Keiana            10 Dereham                   NT    1:04.35  
 13 McGuire, Aalyiah          10 Dereham              1:16.56    1:15.00  
 14 Brandford, Isabelle       10 Dereham              1:06.44    1:17.89  
 
Event 15  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Partridge, Chloe          11 Dereham                   NT      52.64    6  
  2 Handel, Ella              11 Dereham                55.32      53.97    5  
  3 Topping, Edie             11 Dereham                57.67      55.19    4  
  4 Levy, Asha                11 Dereham                57.57      55.37    3  
  5 De Gouveia, Jasmim        11 Dereham              1:05.47      55.63    2  
  6 Pennells, Molly           11 Dereham              1:05.34    1:01.45    1  
  7 Mills, Jess               11 Dereham                   NT    1:09.46  
 
Event 15  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Staples, Leah             12 Dereham                47.82      48.39    6  
  2 Needs, Ruby               12 Dereham              1:00.78      52.76    5  
 
Event 15  Girls 13 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baker, Niamh              13 Dereham                50.25      48.56    6  
  2 Bushby, Lizzie            13 Dereham                54.06      53.20    5  
 
Event 16  Boys 8 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stark, Harry               8 Dereham                   NT    1:05.97    6  
  2 Futter, Aiden              8 Dereham                   NT    1:08.96    5  
 
Event 16  Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cole, Ethan                9 Dereham                58.61      56.96    6  
  2 Milton, Milo               9 Dereham              1:05.04    1:00.20    5  
  3 Williams, Ethan            9 Dereham                   NT    1:00.89    4  
  4 Walker, Riley              9 Dereham              1:07.38    1:01.09    3  
  5 Tattersall, Jack           9 Dereham              1:05.71    1:11.51    2  
 
Event 16  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Curl, Lewis               10 Dereham              1:04.87      59.02    6  
  2 Park-Silva, Oliver        10 Dereham              1:01.29      59.94    5  
  3 Lawton, Luca              10 Dereham                   NT    1:01.57    4  
 
Event 16  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Riglar, Benjamin          11 Dereham                46.51      47.21    6  
  2 Rose, Lucas               11 Dereham                55.08      55.46    5  
 
Event 16  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fennah, Cailean           12 Dereham                51.41      48.58    6  
  2 Woodhouse, Jed            12 Dereham                56.74      56.82    5  
 
Event 16  Boys 13 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Frith, Hector             13 Dereham                49.62      46.45    6  
 
Event 17  Girls 8 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flannagan, Dakota          8 Dereham                51.05      45.58    6  
  2 Bulman, Anghelina          8 Dereham                50.06      48.58    5  
  3 Green, Beatrice            7 Dereham                55.41      54.20    4  
 -- Clipsham, Brooke           7 Dereham                59.25         DQ  
 
Event 17  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Easter, Connie             9 Dereham                49.06      44.70    6  
  2 Bradford, Darcey           9 Dereham                51.09      45.56    5  
  3 Charlton, Olivia           9 Dereham                   NT      45.60    4  
  4 Summer, Megan              9 Dereham                47.76      46.60    3  
  5 Long, Sienna               9 Dereham                50.88      50.25    2  
  6 Skipper, Megan             9 Dereham                53.16      50.72    1  
  7 Everitt, Alina             9 Dereham                57.65      53.27  
 
Event 17  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Passam, Amelie            10 Dereham                38.08      38.60    6  
  2 Green, Isabella           10 Dereham                40.76      38.61    5  
  3 Walthew, Lillian          10 Dereham                41.18      40.27    4  
  4 Malcolmson, Poppy         10 Dereham                44.55      42.01    3  
  5 Bertea, Sara              10 Dereham                46.47      45.55    2  
  6 Fowler, Keiana            10 Dereham                47.55      45.99    1  
  7 Allsebrook, Eve           10 Dereham                46.91      46.98  
  8 Gorton, Evie              10 Dereham                59.06      47.62  
  9 Scott, Ellie              10 Dereham                49.62      48.00  
 10 Stark, Amber              10 Dereham                47.51      48.05  
 11 Clements, Alysha          10 Dereham                   NT      48.76  
 12 Pitcher, Lucy             10 Dereham                51.76      50.03  
 13 Costello, Bethany         10 Dereham                55.01      52.30  
 14 Brandford, Isabelle       10 Dereham                53.96      52.80  
 15 McGuire, Aalyiah          10 Dereham                54.31      57.91  
 
Event 17  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Partridge, Chloe          11 Dereham                   NT      35.58    6  
  2 De Gouveia, Jasmim        11 Dereham                42.02      39.75    5  
  3 Handel, Ella              11 Dereham                42.18      42.11    4  
  4 Syrad, Brenna             11 Dereham                41.74      43.39    3  
  5 Topping, Edie             11 Dereham                43.88      43.62    2  
  6 Levy, Asha                11 Dereham                47.01      45.28    1  
  7 Mills, Jess               11 Dereham                50.87      48.52  
  8 Pennells, Molly           11 Dereham                48.15      49.84  
 
Event 17  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Staples, Leah             12 Dereham                37.93      38.17    6  
  2 Needs, Ruby               12 Dereham                50.06      43.85    5  
 
Event 17  Girls 13 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baker, Niamh              13 Dereham                35.17      33.45    6  
 
Event 18  Boys 8 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stark, Harry               8 Dereham                49.17      47.31    6  
  2 Futter, Aiden              8 Dereham                56.24      52.24    5  
 
Event 18  Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Milton, Milo               9 Dereham                41.41      39.70    6  
  2 Walker, Riley              9 Dereham                47.23      44.80    5  
  3 Cole, Ethan                9 Dereham                46.30      47.07    4  
  4 Tattersall, Jack           9 Dereham                52.39      53.77    3  
 
Event 18  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Park-Silva, Oliver        10 Dereham                42.52      40.03    6  
  2 Curl, Lewis               10 Dereham                48.07      46.17    5  
  3 Lawton, Luca              10 Dereham                   NT      46.43    4  
 
Event 18  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Riglar, Benjamin          11 Dereham                34.63      35.18    6  
  2 Rose, Lucas               11 Dereham                39.25      37.00    5  
 
Event 18  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fennah, Cailean           12 Dereham                34.62      32.45    6  
  2 Woodhouse, Jed            12 Dereham                45.16      42.10    5  
 
Event 18  Boys 13 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Frith, Hector             13 Dereham                39.98      36.90    6